O vinylových samolepkách

Základ samolepky tvoří barevná vinylová fólie ze které se vyřízneme požadovaný motiv. Vše okolo vyříznutého obrazu odstraníme již u nás ve výrobně. Zůstane tedy arch podkladového papíru, na kterém je přilepená samolepka. Pro případy, kdy by samolepka nedržela po odlepení od pokladu svůj tvar se navíc používá vrstva přenosové fólie.
Samolepky nemají žádné okraje, jelikož se nejedná o tisk. Povrchová úprava je matná. U každého produktu máte možnost výběru barvy ze vzorníku a výroba je zakázková.

 

Na jaké povrchy je možné nálepky aplikovat?

Na povrchy hladké a s jemnou strukturou jako je zeď, nábytek, sklo, kov, plasty, lamino, kachličky a podobně. Povrch odmaštěný, zbavený prachu a důkladně osušený. V případě aplikace na zeď po novém nátěru vyčkejte 3 týdny. Na zdech s kvalitním nátěrem nezanechá samolepka po sejmutí žádné stopy.

 

Jak probíhá lepení?

Do každé zásilky přidáváme návod + testovací vzorek. Lepení je snadné a zvládnete ho za pár minut.

 

Jaká je životnost samolepek?

V interiéru téměř neomezená, v exteriéru 2-3 roky. Samolepky jsou voděodolné.

Dekorované předměty, např. sklenice, láhve je možné ručně omývat. Otěrem se ale životnost zkracuje (mytí houbou, časté mytí vozu v myčce).

Samolepky aplikujte na povrch do 2 měsíců od dodání. Jedná se o dobu doporučenou všemi výrobci vinylových fólií. Z toho důvodu samolepky vyrábíme až po Vaší objednávce. Do aplikace skladujte v suchu, původním obalu, v pokojové teplotě.

 

Jaké povrchy nejsou nevhodné?

Zdi s omyvatelnými nátěry a hrubou strukturou (variopaint, fasádní barva apod.), lepidlo nemusí dobře přilnout.

Zdi s vápennými a několikanásobnými nátěry bez penetrační vrstvy. U kterých můžete provést:

  • test otřením: pokud vám na ruce zůstává barva, je povrch rizikový, může dojít k poškození nátěru již při instalaci / sejmutí samolepky.
  • test odtržením: na zeď přilepte na méně viditelné místo běžnou lepicí pásku, ponechte ji na místě 24 hodin. Pokud dojte ke stržení malby, může dojít k poškození nátěru již při instalaci / sejmutí samolepky.

Rádi Vám před nákupem zašleme vzorek materiálu, kontaktujte nás.

 

Jak nálepku odstranit?

Z citlivých povrchů (plasty, dveře, omítka apod.) odstraňujte ručně. Na navlhčené skleněné plochy je možné použít škrabku na sklo. Zbytky lepidla z citlivých povrchů očistěte houbou namočenou ve vlažné vodě s přídavkem saponátu.

 

Je možné nálepky vrátit?

Odstoupení od kupní smlouvy není možné u dodávky zboží, které bylo upraveno podle přání kupujícího nebo pro jeho osobu. Akceptujeme odstoupení od smlouvy pouze v barevných variantách, které jsou vyobrazeny na fotografiích produktů, ostatní odstíny jsou považovány za úpravu podle přání kupujícího. Rovněž nelze vrátit samolepky, které byly upraveny na přání, nebo obsahují vlastní údaj, např. samolepka na auto se jménem dítěte.

 

Zpět do obchodu